Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą je zaakceptować, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po kilkakrotności, kuweta automatycznie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do pojemnika, alboż do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kuwety figuruje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które na okrągło sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, że może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, po to, ażeby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię kocha kopać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było u góry napisane – powinno się uważać, ponieważ określone kocięta mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w jakim można wstawić w środek kuwetę, skoro nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Wskazane jest również pozyskać dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html