Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okolicznością, by dać czas swojemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie poświęcając psu chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą skutecznością i niewysoką ceną. Są produkowane dla psów wielu rozmiarów, dzięki czemu łatwo kupimy średnicę dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe lub substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc dają ogólną ochronę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, przez co umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w formie kropli zawierających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa w trakcie letniej podróży warto zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online